ΝΑ και αν γραφτείς, ΝΑ και αν δεν γραφτείς. Έλα πλάκα κάνω.
Χάσε την ώρα σου στο στρουμφομπλόγκ ελεύθερα...
ΝΑ και αν γραφτείς, ΝΑ και αν δεν γραφτείς. Έλα πλάκα κάνω.
Χάσε την ώρα σου στο στρουμφομπλόγκ ελεύθερα...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
"" />" />

 

 Το Ημερολόγιο ενος χακερ...

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DoNBiLo0RiC
Μωρό στρουμφάκι
Μωρό στρουμφάκι
DoNBiLo0RiC


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Join date : 18/08/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Ταττουήν

Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το Ημερολόγιο ενος χακερ...   Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Icon_minitimeΔευ Μαρ 28, 2011 2:54 am

Αγαπητό ημερολόγιο

Ημέρα 1η

Σήμερα αποφάσισα να εγκαταστήσω Linux. Δε γίνεται να είσαι hacker αν δεν έχεις linux. Βασικά θέλω να ρίξω την Μαιρούλα και να πουλάω μούρη στην παρέα που είμαι hacker και μπορώ να τους κλέψω τους κωδικούς, τα λεφτά τους, και να τους κυνηγάει η Interpol, η CIA και η Ελένη Λουκά.

Ρώτησα τον Μιχάλη που έχει linux και είναι hacker και μου είπε να κατεβάσω ένα bistro δεν θυμάμαι καλά, σε -ware τελείωνε. Αυτό λεεί έχουν όλοι οι σκληροπυρηνικοί hacker. Έτσι και εγώ... θα γίνω σκληροπυρηνικός hacker.

Ημέρα 2η
Έψαξα να βρω τo bistro στο Internet. Κάτι περίεργο συμβαίνει, τα bistro είναι λέει εστιατόρια και σε -ware βρήκα μόνο κάτι tupperware. Η μαμά μου πάει σε επιδείξεις tupperware θυμάμαι. Πρέπει να ξαναρωτήσω τον Μιχάλη, κάτι μάλλον δεν κατάλαβα ή τα linux έχουν σχέση με τα φαγητά ή η μαμά μου είναι hacker.

Ημέρα 3η
Τελικά είναι Distro και όχι bistro μου είπε ο Μιχάλης και Slackware όχι tupperware. Δεν πρόκειται όμως να του ξαναμιλήσω, γιατί όταν τον ρώτησα αν θα με βοηθήσει να κλέψω τον κωδικό του MSN της Μαιρούλας με μούτζωσε. Μάλλον γουστάρει και αυτός την Μαιρούλα. Βρήκα τα slackware και ξεκίνησα να τα κατεβάζω. Όσο κατέβαιναν έψαξα και βρήκα ένα οδηγό για το πώς να κλέψεις κωδικούς MSN. Ακολούθησα τις οδηγίες και έστειλα mail στον u-suck@gmail.com Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. με τον δικό μου κωδικό και username από το MSN και αυτός θα μου στείλει μέσα σε 3 ώρες τον κωδικό την Μαιρούλας. Είμαι πολύ χαρούμενος, ήδη νοιώθω λίγο hacker.

Ημέρα 4η
Γράφω το cd με τα slackware, για κάποιο λόγο δεν μπορώ να μπω στο MSN μου, σίγουρα φταίει η Microsoft (Micro$oft ή Microsucks όπως την έλεγε ο Μιχάλης). Πρέπει να αρχίσω να μισώ και να κοροϊδεύω την Micro$oft, όπως κάνει ο Μιχάλης, έτσι κάνουν οι hackers. Συνεννοήθηκα με τον Γιάννη που κάνει graffiti/bmx/brake dance να πάμε να γράψουμε στην Στουρνάρη Microsoft Sucks. Πρέπει να βρω και τι είναι αυτό το GNU που έλεγε ο Μιχάλης.

Ημέρα 5η
Ο Γιάννης τελικά έγραψε κάτι βλακείες για μια "χρυσή αυγή" στον τοίχο και όχι για την Microsuck που του έλεγα. Δεν τον είχα για τόσο ρομαντικό, άκου χρυσή αυγή και ασημένια σούρουπα, ευτυχώς εγώ θα γίνω hacker και δεν χρειάζομαι όλες αυτές τις ρομαντικούρες. Ρε μπας και θέλει και αυτός την Μαιρούλα; Το απόγευμα θα βάλω επιτέλους τα slackware, ανυπομονώ.

Ημέρα 6η
Δεν μπόρεσα να βρω πουθενά το setup.exe στο cd, μάλλον δεν κατέβηκε καλά, το ξανακατεβάζω . Έφτιαξα καινούργιο MSN και ξαναέστειλα τα στοιχεία μου για να μου στείλουν τον κωδικό της Μαιρούλας. Έβαλα όμως ένα background με ένα πιγκουίνο πού γράφει Slack Rules. Οσο περιμένω θα κατεβάσω από το rapidshare καμιά ταινία, είδα την Μαιρούλα σήμερα. Αχ Μαιρούλα...

Ημέρα 7η
Τελικά δεν είχε πρόβλημα το cd σήμερα μόλις άνοιξα το pc έλεγε Slackware και να πατήσω enter για να bootarei. Τι να έγινε άραγε; Ποτέ δεν είχα ξαναπατήσει με τόση χαρά το enter!

* Mου είπε να διαλέξω γλώσσα: Αγγλικά (όλα στα αγγλικά έλεγε ο Μιχάλης).
* Mετά να διαλέξω χώρα: Καμπότζη (έτσι θα ψάχνουν να με βρουν στην Καμπότζη).
* Mετά κάτι έλεγε για keymap, δεν κατάλαβα καλά μόνο το googlemap ξέρω, έβαλα στην τύχη.
* Mετά Host Name... Name, εδώ πρέπει να βάλω κάτι καλό... Το βρήκα και ας μου πήρε μισή ώρα Cyber Hacker of Doom
* Tι και άλλο όνομα; Domain Name;;;;; έβαλα το ίδιο βαριέμαι να ψάχνω.
* Τι είναι άραγε τα partitions, έγραφε ένα κατεβατό αλλά βαριέμαι να διαβάζω πάτησα 4 φορές enter, σάμπως τι μπορεί να πάει στραβά; Εύκολα τελικά τα linux.
* Για κωδικό έβαλα 123456 κάτι μου έλεγε ότι δεν είναι καλός αλλά φοβάμαι μην τον ξεχάσω...
* Μου είπε να διαλέξω πακέτα αλλά ομολογώ χάθηκα είχε 6489 πακέτα με κάτι περίεργα ονόματα term, amf, gtk και κάτι άλλες συλλαβές, τα 1309 πακέτα ήταν editor τι τους θέλουν τόσους πολλούς editors οι hackers; Στα Windows ποτέ δεν είχα χρειαστεί το notepad. Έβαλα κάμποσα στην τύχη. Όπως έκανα και με κάτι άλλα kernel modules τα έλεγε.

Ουφ πολύ διάβασμα θέλουν αυτά τα linux...

Ημέρα 11η
Επιτέλους κατάφερα να κάνω install τα slackware, βέβαια δεν έχω internet, δεν λειτουργεί ο ήχος, δεν λειτουργεί το ένα dvd-rom, η οθόνη μου δείχνει μόνο 640x480 και 16 χρώματα, το ποντίκι πάει μόνο του πέρα δώθε, το πληκτρολόγιο γράφει μόνο ιαπωνικά και έχασα και τα Windows, τα mp3 της Καλομοίρας και κυρίως το msn της Μαιρούλας. Σίγουρα η Micro$oft φταίει!!! Πρέπει να βρω πως μπαίνουν στο internet, θα αναγκαστώ να μιλήσω με τον Μιχάλη.

Ημέρα 12η
Ο Μιχάλης μου είπε ότι τα κάνω όλα λάθος, μάλλον ζηλεύει, μου εξήγησε όμως πως μπαίνουν στο internet, αλλα δεν κατάλαβα πολλά. Αγόρασα νέο modem, το παλιό ήταν win-modem, αλλά όταν το δοκίμασα κάτι περίεργο ακουγόταν, δεν μπόρεσα να καταλάβω τι.

Ημέρα 15η
Τελικά βρήκα τι έφταιγε, το modem καλούσε ένα νούμερο στην Καμπότζη και αυτό που ακουγόταν ήταν ο Pot Sen Xoa (ένας χωρικός από την επαρχία Pailin) ευτυχώς που μιλούσε λίγα αγγλικά και συνεννοηθήκαμε, κατάλαβε μάλιστα τον πόνο μου και μου πρότεινε να τον πέρνω να μου διαβάζει εφημερίδα για να νομίζω ότι διαβάζω νέα.

Ημέρα 16η
Μπήκα στο heat-clan.gr από το net caffe και μου εξήγησαν πως μπαίνω τελικά στο net, να ναι κάλα τα παιδιά, δεν θα τους hackέψω το site, την γλύτωσαν.

Ημέρα 20η
Τα κατάφερα!!! Μπήκα στο net και στο IRC. Μπήκα στο #hackers και τους είπα ότι έβαλα salckware και ότι θέλω να κλέψω τον κωδικό της Μαιρούλας, μου είπαν να πατήσω: sudo rm -rf / . Ολα μαύρισαν... δεν bootarei πλέον το pc. Τα Windows και η Micro$oft φταίνε σίγουρα.

Ημέρα 25η
Δεν μπόρεσα να ξαναβάλω slackware και το cd με τα Windows το είχα κάνει σουβέρ. Θα πρέπει να πάω στο κυρ Κώστα που έχει το computeradiko στην πλατεία να μου τα γράψει.

Ημέρα 28η
Μίλησα στην Μαιρούλα και μου είπε ότι έγινε emo. Το αποφάσισα δεν θα γίνω hacker.

ΘΑ ΓΙΝΩ ΕΜΟ!!!!

Δεν έχει και τόσο διάβασμα ευτυχώς.
Έκανα όμως ένα dark elf με emo φράντζα στο L2 και το ονόμασα Cyber Hacker of Doom.

Ημέρα 30η
Η Μαιρούλα τα έφτιαξε με τον Τάκη Sad
O Τάκης δεν είναι emo αλλά έχει site
Υ.Γ Άραγε είναι δύσκολο να φτιάξω site;;; Θα ρωτήσω τον Μιχάλη!!!

Να ένα άλλο πολύ καλύτερο. @


Έχει επεξεργασθεί από τον/την DoNBiLo0RiC στις Δευ Μαρ 28, 2011 3:48 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lovecraft
Στρουμφοspammer
Στρουμφοspammer
lovecraft


Αριθμός μηνυμάτων : 1575
Join date : 18/06/2009
Τόπος : athina

Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Ημερολόγιο ενος χακερ...   Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Icon_minitimeΔευ Μαρ 28, 2011 3:17 am

mlkia pou to sinexizis kata tin gnomi mou......
parata auto to imerologio....enoxli sto farming.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
farditsis o romantikos
Στρουμφοκοινωνικός
Στρουμφοκοινωνικός
farditsis o romantikos


Αριθμός μηνυμάτων : 446
Join date : 19/06/2009

Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Ημερολόγιο ενος χακερ...   Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Icon_minitimeΔευ Μαρ 28, 2011 3:20 am

κι εγω ανορθογραφος ειμαι αδερφε , αλλα οχι ετσι ρε man!!!!! Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DoNBiLo0RiC
Μωρό στρουμφάκι
Μωρό στρουμφάκι
DoNBiLo0RiC


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Join date : 18/08/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Ταττουήν

Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Ημερολόγιο ενος χακερ...   Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Icon_minitimeΔευ Μαρ 28, 2011 3:39 am

farditsis o romantikos έγραψε:
κι εγω ανορθογραφος ειμαι αδερφε , αλλα οχι ετσι ρε man!!!!! Shocked

Δεν ειναι δικο μου απο το φορουμ του τραβιαν το πειρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DoNBiLo0RiC
Μωρό στρουμφάκι
Μωρό στρουμφάκι
DoNBiLo0RiC


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Join date : 18/08/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Ταττουήν

Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Ημερολόγιο ενος χακερ...   Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Icon_minitimeΔευ Μαρ 28, 2011 3:46 am

Άλλα όντος είναι ελεεινά ανορθόγραφο Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lovecraft
Στρουμφοspammer
Στρουμφοspammer
lovecraft


Αριθμός μηνυμάτων : 1575
Join date : 18/06/2009
Τόπος : athina

Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Ημερολόγιο ενος χακερ...   Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Icon_minitimeΔευ Μαρ 28, 2011 9:44 am

+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DoNBiLo0RiC
Μωρό στρουμφάκι
Μωρό στρουμφάκι
DoNBiLo0RiC


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Join date : 18/08/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Ταττουήν

Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Ημερολόγιο ενος χακερ...   Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Icon_minitimeΔευ Μαρ 28, 2011 7:50 pm

lovecraft έγραψε:
+1

Αυτό σου άρεσε εεε ?Θα το πω στον Μιχάλη που με βοήθησε να το γράψω Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lovecraft
Στρουμφοspammer
Στρουμφοspammer
lovecraft


Αριθμός μηνυμάτων : 1575
Join date : 18/06/2009
Τόπος : athina

Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Ημερολόγιο ενος χακερ...   Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Icon_minitimeΔευ Μαρ 28, 2011 9:00 pm

ton zoro?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
farditsis o romantikos
Στρουμφοκοινωνικός
Στρουμφοκοινωνικός
farditsis o romantikos


Αριθμός μηνυμάτων : 446
Join date : 19/06/2009

Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Ημερολόγιο ενος χακερ...   Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Icon_minitimeΔευ Μαρ 28, 2011 10:24 pm

ποιον Μιχαλη? τον ζορρο - διακορεφτη ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
siopilatis7
Στρουμφομπλαμπλάς
Στρουμφομπλαμπλάς
siopilatis7


Αριθμός μηνυμάτων : 880
Join date : 03/11/2009
Ηλικία : 34

Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Ημερολόγιο ενος χακερ...   Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Icon_minitimeΤρι Μαρ 29, 2011 12:09 am

btw gia osous exoume linux to keimenaki gamise...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DoNBiLo0RiC
Μωρό στρουμφάκι
Μωρό στρουμφάκι
DoNBiLo0RiC


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Join date : 18/08/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Ταττουήν

Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Ημερολόγιο ενος χακερ...   Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Icon_minitimeΤρι Μαρ 29, 2011 2:00 am

farditsis o romantikos έγραψε:
ποιον Μιχαλη? τον ζορρο - διακορεφτη ?

Όχι ρε παιδιά ,το παιδί ο Μιχάλης μου αναφέρεται ως Χακερ στο κείμενο είναι υπαρκτό και είναι αυτός που με βοήθησε να το φτιάξω

Το Ημερολόγιο ενος χακερ... 918352


Έχει επεξεργασθεί από τον/την DoNBiLo0RiC στις Τρι Μαρ 29, 2011 2:05 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DoNBiLo0RiC
Μωρό στρουμφάκι
Μωρό στρουμφάκι
DoNBiLo0RiC


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Join date : 18/08/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Ταττουήν

Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Ημερολόγιο ενος χακερ...   Το Ημερολόγιο ενος χακερ... Icon_minitimeΤρι Μαρ 29, 2011 2:04 am

siopilatis7 έγραψε:
btw gia osous exoume linux to keimenaki gamise...

Και όχι μονό ,σε όλους μας υπήρξε τουλάχιστον μια Μαιρούλα(όχι αναγκαστικά με αυτό το όνομα) στη ζωή μας και κάναμε τρελά πράγματα για αυτή .

Φιλόσοφος είμαι ρεεε sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το Ημερολόγιο ενος χακερ...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΤΕΛΟΣ ΕΝΟΣ ΠΟΛΕΜΟΥ ΚΑΙ Η ΑΡΧΗ ΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ
» ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΕΝΟΣ ΠΕΟΥΣ
» "cape ou pas cape?" - Το μισο ημερολογιο by farditsis

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Ότι να ναι-
Μετάβαση σε: