ΝΑ και αν γραφτείς, ΝΑ και αν δεν γραφτείς. Έλα πλάκα κάνω.
Χάσε την ώρα σου στο στρουμφομπλόγκ ελεύθερα...
ΝΑ και αν γραφτείς, ΝΑ και αν δεν γραφτείς. Έλα πλάκα κάνω.
Χάσε την ώρα σου στο στρουμφομπλόγκ ελεύθερα...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
"" />" />

 

 Αρρώστια Δεύτερο Μέρος.

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DoNBiLo0RiC
Μωρό στρουμφάκι
Μωρό στρουμφάκι
DoNBiLo0RiC


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Join date : 18/08/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Ταττουήν

Αρρώστια Δεύτερο Μέρος.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αρρώστια Δεύτερο Μέρος.    Αρρώστια Δεύτερο Μέρος.  Icon_minitimeΤρι Μαρ 29, 2011 8:11 pm

Δυστιχως ειναι λίγο "μαυρο" κειμενο αλλα ετσι οπως μας εχουν κανει δε μου εκανε ορεξη για κατι πιο "ευχαριστο"
Και παλι ονοματα συμμαχιων και παικτων ειναι καθαρα τυχαια. Μην παρεξηγηθει κανεις.

************************************************** ******************************
Αρρωστεια 2 – Η Επόμενη Μέρα


Μερος 1ο - Σκοτεινη Ιστορία

Ολα τα ωραια εχουν ενα τελος. Λόγω κρισης η μικρη μας κλινικη έκλεισε. Μου μενει μονο ενα παλιο φορητο που θα πρεπει να φορτιστει και παλι. Το μεσημερι τα καταφερα. Χωθηκα σε ενα καφε, και καλα να παω στο μπανιο, και το εβαλα στην εκει πριζα. Προχθες, εξω απο ενα Γερμανο, βρηκα στα σκουπιδια μια παλιά μπαταρια αλλα και αυτη δεν εχει πολυ ζωη. Κατι πρεπει να κανω. Πλησιαζει το θαυμα και θα πρεπει να ειμαι ετοιμος. Ευτυχως κλεβω ασύρματες συνδεσεις απο ασχετους που τις εχουν ανοιχτες αλλα το ρευμα ειναι αλλο πραγμα.
Ο υπνος δε με ενδιαφερει. Κοιμαμαι ελαχιστα. Πρεπει αλλωστε να προσεχω τους Πακιστανους που μενουν στο πλαινο χαρτοκουτι αλλα κυριως τους ΑΕΤΟΥΣ που εποφθαλμιουν για μια φορα ακομη τις πόλεις μου. Το φαγητο δεν ειναι προβλημα. Προβλημα ειναι οτι τελειωνει ο χρυσος. Ποσο μου λειπει η ασφαλεια της κλινικης.......γαμημενη κριση.
Εχω στειλει τον σιττερ να βρει καμια ελευθερη πριζα στο Μετρο για αποψε, μα πλεον ολοι εκει πανε και φοβαμαι οτι θα πεσω πανω σε αντιπαλη συμμαχια και μετα ... πανε ολα. Αυτες οι βραδινες επιθεσεις ειναι οτι μου εχει απομενει. Εκει δε παιζομαι. Οταν οι αστοι κοιμουνται μπαινω στα χωρια τους, σφαζω και λεηλατω. Πρεπει να βρω μια πριζα γι αποψε. Αυριο βλεπουμε. Σκουνταω τον Πακιστανο διπλα μου:
- Τι κανεις ρε Οσμαν
- Οσμαν περιμενει μεταγκραφη εντο σερβερ οπως ειπε Γιωργκακη. Μετα πουλησει 2-3 λογκαριασμο και φυγκει Γκερμανια. Εκει καλα κοροιντα. Οσμαν σπασει πολυ λογκαριασμο εκει βγαλει πολυ χρημα. Εντο Ελλαντα αντρωποι φτωχοι.
- Ξερεις κανα σπιτι εδω κοντα με ρευμα
- Εχει λεφτα παει Χασαν.
Κριμα ο Οσμαν. Θα ηταν καλη φαρμα.
Ομως γαμωτι μου... παλι στου Χασαν; Πουλάει ρευμα σ'ολο το κόσμο. Βγαζει τρελλό χρημα. Αλλα εχω μια ελπιδα ακόμη. Με τρεμμαμενα χερια χτυπαω το κουδουνι του παλιου σπιτιου μου. Μια φωνη ακουγεται απο μεσα :
- Ποιος?
- Εγω ειμαι αγαπη μου
- Φυγε. Δεν εχουμε λεφτα για χρυσο. Φυγε σου λεω.
- Δε θελω λεφτα. Λιγο να βαλω το φορητο σε μια πριζα.
- Φυγε σου λεω.Να πας στην ΥΑΤΑ στους φιλους σου
Παει και η τελευταια ελπιδα μου. Δεν τον γλυτωνω τον Χασαν. Αλλα τι να κανω; Μια φορτιση και μετα τελος. Το αποφασισα. Θα ξεκολλησω. Θελω και δουλεια αλλα δεν υπαρχει. Μολις ακουν XAOS ολες οι πορτες κλεινουν. H HELLAS μας την εχει κανει. Ειμαι πλεον σιγουρος. Απο αυριο θα αλλαξω. Οχι σήμερα. Σημερα εχω αναβαθμισεις και να κανονισω επιθεσεις για να παρουμε ενα αντικειμενο.
.
.
.
.
.

Μερος 2ο - Ανατολή

Εφυγα απο την Κολιατσου. Ειχε βαρύνει πολυ εκει το κλίμα απ΄οταν μπηκαν μέλη των SAINTS στη περιοχη. Αυτοι αν και διαιρεμενοι εχουν πιασει όλες τις καβάντζες μέχρι και το Αλσος Βεϊκου. Πάω Σύνταγμα. Εκει ειναι ακομη καλα και βγαίνει και κανα φραγκο για χρυσο απο τους αστους που πανε για ψωνια.
Αυτος ο στρατιώτης από πάνω μου αραγε σε ποιοανού χωριό πέθανε? Ωραιο γλυπτο.
Μια κουβεντα φτάνει στ' αυτιά μου. Δύο καλοντυμένοι τύποι συζητούν διπλα μου.
- Ρε που να βγάλουμε αμυνα εκει πέρα? Ειναι πολυ μακρυα.
- Πες στον Stelios που ειναι κοντα να στειλει.
Αυτοι είναι δικοί μας !!! Νομιζα οτι τους ηξερα όλους. Πιανω αμεσως κουβεντα μαζι τους. Ηταν δυο παλικάρια απο τους ΥΑΤΑ ΖΚΙ που δεν τους ηξερα καθόλου.
- Εγω θα σας στειλω αμυνες, τους λεω.
- Σε ευχαριστουμε φίλε. Μπορουμε να κανουμε κατι για σενα; μου απαντα ο ενας.
- Μια δουλεια θα ηθελα
- Μη σε νοιαζει σύμμαχε. Γι αυτο ειμαστε εδω εμεις.

Η ζωή μου εφτιαξε και παλι. Τα δυο παλικάρια ηταν βουλευτες. Πλεον μπορω να ειμαι συνεχεια στο παιχνίδι. Και ταυτοχρονα δουλεια. Με εβαλαν υπαλληλο στη Βουλη με 16 μισθούς και δε κανω τίποτε όπως αλλωστε και ολοι οι αλλοι εδω.
Εδω μεσα ολοι ειναι μελη καποιας συμμαχιας. Υπαρχουν απ΄ολους τους Ελληνικους σερβερς. Βρηκα και κανα δυο γνωστούς απο την κλινικη. Και ο γιατρος εδω ειναι.
Οι παλιοι μου ειπαν πως παλιότερα υπήρχε πρόβλημα γιατι ο Κωστάκης ηθελε να ασχολουνται μόνο με playstation. Αλλα πλέον ο Γιωργάκης το μόνο που θελει απο μας ειναι να δίνουμε βάρος στην παραγωγη σταριού. Πράσινη ανάπτυξη το λεει.
Υπαρχει και ενα σοβαρο προβλημα με κατι τυπους απο τους Ευρωπαϊκους σερβερς που θελουν να μας την κάνουν. Ζητουν ποσοστα απο τη παραγωγή και ταυτοχρονα αυξηση της τιμης του χρυσου. Λενε οτι τους χρωσταμε τα παντα. Εγω πιστευω οτι ο Μεγαλος θα τους καθαρίσει με τον τροπο του. Εχει παρει χαμπαρι οτι μας κοροιδευουν και αποσκοπουν στο να μας κανουν φαρμες. Δε θα τους περάσει. Απλα θα πρεπει να προσεχουν ολοι οι παικτες τις ασκοπες αναβαθμισεις και να ζητανε απόδειξη για τον χρυσό. Τα ειπαν και στη τηλεοραση.
Ολοι οι αλλοι φυσικά. Γιατι οι 16 μισθοί μου δεν προκειται να πειραχθούν. Και ειχα και μια προταση να χρησιμοποιησω τις επαφες μου με παικτες και να διεκδικησω την εκλογη μου. Θα δουμε. Για τωρα περναω καλα, εχω μπει στα κολπα και πιστευω οτι θα κρατησει για πολυ.


Αφιερωμενο σε ολους τους παικτες της Yata (s3x.gr)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αρρώστια Δεύτερο Μέρος.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Αρρώστια Πρώτο Μέρος.
» ΑΡΡΩΣΤΙΑ
» ΕΚΔΟΘΗΚΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΟΥ...
» ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ
» ΕΥΡΩ Η ΔΡΑΧΜΗ. ΜΕΡΟΣ 1ο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Ότι να ναι-
Μετάβαση σε: