ΝΑ και αν γραφτείς, ΝΑ και αν δεν γραφτείς. Έλα πλάκα κάνω.
Χάσε την ώρα σου στο στρουμφομπλόγκ ελεύθερα...
ΝΑ και αν γραφτείς, ΝΑ και αν δεν γραφτείς. Έλα πλάκα κάνω.
Χάσε την ώρα σου στο στρουμφομπλόγκ ελεύθερα...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
"" />" />

 

 Θανατοι ποδοσφαιριστών

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pounentis
Στρουμφοκοινωνικός
Στρουμφοκοινωνικός
pounentis


Αριθμός μηνυμάτων : 572
Join date : 08/02/2011

Θανατοι ποδοσφαιριστών Empty
03032014
ΔημοσίευσηΘανατοι ποδοσφαιριστών

Θανατοι ποδοσφαιριστών %CE%9F%CE%9B%CE%91%CE%99%CE%A4%CE%91%CE%9D

Κατ αρχας πρεπει να πω πως δεν υποστηριζω καμια ομαδα αλλα ειμαι φαν του ποδοσφαιρου ως αθλημα. Με κουραζει να βλεπω ολοκληρο αγωνα και συνηθως γουσταρω να παω να δω ενα ημιχρονο σε κανα καφενειο η προπατζηδικο οπου εχει και χαβαλε.

Ετυχε να παω στο 2ο ημιχρονο του ολυμπιακος ματζεστερ σε μια καφετερια και δεν πιστευα στα ματια μου. Μπαλαρα σε ολα τα στρεμματα του γηπεδου απο το γαβρο, μηδενισμενη η μαντζεστερ. Φχαριστηθηκα μπαλα. Εχτες παω σε ενα προπατζηδικο της γειτονιας για να παρακολουθησω το 2ο ημιχρονο του ΟΣΦΠ-ΠΑΟ. Και τι να δω, ενα γαβρο μπασμενο απο παντου να τον βολικωνει ο βαζελος μεσα στο καραισκακη. Το σχημα μου φανηκε οξυμωρο αλλα ειπα απο μεσα μου ενταξει, οκ, ποδοσφαιρο ειναι, ολα γινονται. Γυριζω σπιτι και βαζω να δω κανενα αρθρο για την τσοντα και τι να δω. Ειχα χασει τη σοβαρη πληροφορια της καταρρευσης του Μάικλ Ολαϊτάν στο 31'. Βλεπω αρθρα απο χτες ως σημερα και πουθενα δεν αναφερεται ως γεγονος. Δεν μπορει ρε πουστη μου κανενας να μη συνδεει την ηττα του γαβρου με το περιστατικο. Δε γινεται. Μονο εγω το βλεπω? Τοσο ασχετοι ειναι οι δημοσιογράφοι? Μπαλαρα με την μαντζεστερ, τρεχαν ολοι σαν αλογα, και με το βαζελο να μπαινει ο Μπεργκ και να περναει σα σταματημενο τον μανιατη? Και μαλιστα 2-3 φορες? Οξυμωρο σχημα.

Ας υποθεσουμε πως ειμαι παικτης του ολυμπιακου. Η μαλλον ας υποθεσουμε πως εσυ φιλε αναγνωστη εισαι παικτης του ολυμπιακου. Πριν τον αγωνα με τη ματζεστερ μπαινει το ιατρικο επιτελειο και σας λεει σε ολους τους παικτες, λοιπον, εχουμε εξασφαλισει ενεσεις γλυκοζης για ολους τους παικτες, τις βαραμε καευθειαν στα μπουτια και θα δωσουν ενεργεια. Λες οκ, ακινδυνο, γιατι μην ξεχναμε, εισαι επαγγελματιας ποδοσφεριστης, αρα εχεις μορφωση εως λυκειου αρα εισαι στοκος. Σου κανουν ενεση κοκτειλ δυναμιτη, με αναβολικα και αλλα διαφορα που δεν ξερουμε καν οτι υπαρχουν, και μπαινεις μεσα στο γηπεδο και γαμας τη μαντζεστερ. Καλα ως εδω. Την ερχομενη κυριακη μπαινεις να παιξεις με βαζελο. Και οπως ολα πανε ωραια και καλα ως το 30, και εσυ χαλαρα κοντραρεις και ελεγχεις, εχεις χασει και κλασικες ευκαιριες, μπαμ, ο Μάικλ Ολαϊτάν στο 31 σωριαζεται κατω χωρις προφανη αιτια. Οσο μαλακας και να σαι θα κανεις την επαφη. Απο το μυαλο σου θα περασουν o Marc-Vivien Foé o Antonio Puerta o Miklós Fehér
Σπόιλερ:
οπου πηγαν σαν τα σκυλια απο "καρδιομυοπάθεια" καθως και τοσοι αλλοι. Θες κι αλλους? Παρε κι αλλους:
Σπόιλερ:
Θες κι αλλους? Παρε κι αλλους:
Σπόιλερ:

Οποτε τι κανεις? Κουμπωνεσαι. Παίζεις χαλαρα χωρις να κουραζεις την καρδουλα σου. Αντιλαμβανεσαι τι εγινε στη σεβιλλη μετα το θανατο του πουερτα. Η ομαδα πυραυλος εγινε ομαδα τυρογαριδακι. Γιατι? Γιατι οι υπολοιποι αντιληφθηκαν τον κινδυνο που ειχαν μπλεξει. Λογικο λοιπον το 0-3. Κι εγω, κι εσυ και ο καθενας (βγαζοντας τον παγκοσμιας κλασης ποδοσφαιριστη που κρυβουμε μεσα μας) θα χαναμε 0-3 εως να ξεκαθαριστει τι διαολο ηταν η ενεση που μας εκαναν.

Τωρα θα μου πειτε ρε πουνεντη με τη συνομοσιολογια σου του γαμησες τα πρεκια. Σιγα να μην εγιναν ολα αυτα. Η απαντηση μου ειναι "αναλογα τα κινητρα".
Για ενα φουλαρισμενο καραισκακη με τιμες 10 €, 15 €, 20 €, 25 €, 30 €, 35 € & 80 € (VIP). και χωρητικοτητα 32.115 τα εσοδα (χεσε τους βιπ), ειναι περιπου 600.000 χοντρικα. Για το γαβρο που περναει στον επομενο γυρο τα εσοδα τα βλεπουμε απο τη σελιδα της ουεφα
Σπόιλερ:
. Εχεις παρει 3.5 μυρια για το περασμα στους 16, αλλα 3.9 για το περασμα στους 8 αν δε σκονταψει στη μαντζεστερ. Βαλε τηλεοπτικα δικαιωματα, πωλησεις φανελων, μεταγραφες που θα εξασφαλισει και τα σχετικα, μιλαμε για χοντρο χρημα στα ταμεια του ολυμπιακου, αρα ΓΑΜΩ ΤΑ ΚΙΝΗΤΡΑ. Στην κοινωνια της εξαπατησης που ο καθενας αν βρει την ευκαιρια σου βαζει σιδερενια μπαλα στο ποδι, οι αμερικανοι σκοτωνουν κοσμο για να παρουν πετρελαια, ο εργοδοτης σου σου κοβει μισθο στα 500 ευρω και ο δικος μου στα παπαρια του αν ζω η αν πεθαινω τοτε ναι, τα 10-15 μυρια ειναι επαρκες κινητρο για να ντοπαρεις παικτες εν αγνοια τους.

Γαμησε τα.

Και καθομαστε σα μαλακες και διαβαζουμε το καθε αρθρο απο τον καθε στενομυαλο δημοσιογραφο και οχι μονο αυτο, αναπαραγουμε ατακες, υοθετουμε και υποστηριζουμε αποψεις τους. Μηπως εμεις ειμαστε οι μεγαλοι μαλακες τελικα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μοιραστείτε αυτή τη δημοσίευση στο: reddit

Θανατοι ποδοσφαιριστών :: Σχόλια

Κανένα σχόλιο.
 

Θανατοι ποδοσφαιριστών

Επιστροφή στην κορυφή 

Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Αθλητικά-
Μετάβαση σε: